Mladima u Crnoj Gori naročito na sjeveru, nedostaje prakse, usavršavanja, zadržavanja u našoj drzavi i obezbjeđivanje radnih mjesta. Znamo da program stručnog osposobljavanja traje 9 mjeseci, a šta nakon toga?
Smatram da treba da se nađe rješenje da se mladima obezbijedi radno mjesto i nakon obavljenog pripravničkog. Obezbijediti bolje uslove za napredovanje u svim oblastima, sportu, kluturi, medijima, politici, zdravstvu i svim drugim oblastima. Podržavati mlade i kroz samozapošljavanje u privatnom sektoru. Edukovati mladi kadar, i na kraju najbitnije poslušati ideje mladih.
Ismail Fetahović, član Savjeta mladih za EU.
NVO MMNE je u sklopu projekta EU Kutak koji finansira Evropska unija formirala Savjet mladih za EU sa ciljem da uključi mlade sa sjevera u niz edukacija, studijskih putovanja i sastanaka sa donosiocima odluka sa lokalnog, nacionalnog i međunarodnog nivoa. Želimo da omogućimo mladim liderima i liderkama da svoje ideje sprovedu u dijelo, mijenjaju zajednicu na bolje, utiču na rješavanje problema svih kategorija društva i kreiraju nove javne politike koje će doprinijeti sveukupnom razvoju Crne Gore.
Projekat “EU kutak” podržan je kroz program OCD u Crnoj Gori – od osnovnih usluga do oblikovanja politika M’BASE koji sprovodi Centar za građansko obrazovanje (CGO) u partnerstvu sa njemačkom fondacijom Friedrich Ebert Stiftung (FES), NVO Centar za zaštititu i proučavanje ptica Crne Gore (CZIP) i NVO Politikon mreža, a u saradnji sa Ministarstvom javne uprave i Ministarstvom evropskih poslova.
Projekat finansira Evropska unija u Crnoj Gori.